زنی از پودر پسته در پخت لازانیا استفاده می کند

منطقه بهینه برای کاشت پسته بین 30 تا 45 درجه عرض شمالی است. به عبارت دیگر، در منطقه کوچکی از جهان که شامل کشورهای مدیترانه، خاورمیانه، چین و جنوب ایالات متحده است. تا زمانی که زهکشی خوب باشد، در بیشتر خاکها خوب رشد می کند زیرا غرقابی را تحمل نمی کند.

پسته درختی بسیار روستایی است. پودر پسته در برابر دمای شدید و سرد مقاومت می کند. در فصل رسیدن به گرمای زیاد و محیط خشک برای جلوگیری از بیماری نیاز دارد. در زمستان برای اطمینان از گلدهی و گرده افشانی صحیح نیاز به سرما دارد.

سرمازدگی عامل محدود کننده ای برای این محصول نیست زیرا دیر شکوفا می شود، در آوریل یا مه، میزان بارندگی بهینه برای این محصول بین 500 تا 600 میلی متر در سال است. کشت پسته را می توان در زمین های دیم و در مناطقی که بارندگی کمتری دارند اما عملکرد کمتری انجام داد.

قبل از کاشت چه نکاتی را باید در نظر داشته باشم؟ قبل از کاشت پسته در مزرعه خود باید به نکات زیر توجه کنید. طیف وسیعی از انواع پسته سنتی برای انتخاب وجود دارد. علاوه بر این، انواع جدیدی نیز در سال های اخیر توسعه یافته اند که پتانسیل بالایی دارند. برای گرده افشانی صحیح باید به ازای هر 10 ماده یک نر کاشته شود.

به طور کلی پسته درختانی است که مانند اکثر درختان میوه به صورت پیوندی کاشته می شود. به این ترتیب رقم استاندارد با توجه به خاک انتخاب می شود در حالی که رقم پیوندی تنها با معیارهای تولید انتخاب می شود.

معمول‌ترین قاب کاشت 6-7 متر بین ردیف‌ها و 5 متر بین درختان است، اگرچه این قاب باید با توجه به شرایط تطبیق داده شود. درختان میوه را می توان به صورت توپی یا ریشه لخت کاشت. بسته به زمانی از سال که می خواهید در آن کاشت کنید، انتخاب متفاوت است.

گلوله ریشه را می توان در هر زمان از سال کاشت در حالی که درختان ریشه لخت را فقط در زمستان می توان کاشت. می توانید گیاهانی را که قبلاً در نهالستان پیوند زده اند خریداری کنید یا پیوند را در مزرعه انجام دهید. گزینه اول راحت تر اما گران تر است. مورد دوم مستلزم کاشت پایه اولیه و سپس پیوند زدن همه درختان است.